Tigers Zlín - HC Orli Znojmo-mládež, z.s.

6:1

TIGERS ZLÍN: Kaděra – Ševčík, Grebeníček, Valouch, Jünger, Vasyliev, Zámorský – Vaněk, Pravda, Pippal, Zaborskyi, Doležal, Fajkus, Haida, Hampl, Vyorálek, Veselý, Mičkal.

HC ORLI ZNOJMO-MLÁDEŽ, Z.S.: Smolka – Ludvík, Trojan, Hlávka , Kosík, Fiala, Dvořák, Komenda – Jaskula, Pokora, Solař, Stibůrek, Pavelčík, Kello, Mayer, Mahel.

Branky a nahrávky: 08:38 Vaněk (Zámorský; 5/4), 25:23 Veselý (Pippal, Hampl; 5/5), 29:50 Hampl (Valouch; 4/4), 30:24 Veselý (Hampl, Ševčík; 5/5), 38:07 Hampl (Veselý, Pippal; 5/5), 38:42 Doležal (Pravda, Zámorský; 5/5) – 51:03 Mayer (Solař; 5/5). Rozhodčí: Henčl – Rokos, Řezníček. Diváci: 69. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 6:1. Průběh utkání: 6:0, 6:1.

První třetina zápasu ještě byla relativně klidná. V šesté minutě usedl na trestnou lavici za hákování Jakub Solař a takovou nabídkou Tigers nepohrdli, těsně před vypršením dvouminutového otevřel skóre Patrik Vaněk - 1:0. Do konce periody už se nic moc zajímavého nestalo, za zmínku stojí jen vyloučení Zaborskyho, nicméně vzhledem k tomu, že Tygři dokázali oslabení přečkat, mohlo se jít do kabin z a stavu 1:0.

Ve druhé třetině se domácí pořádně rozjeli a utkání nekompromisně rozhodli. Na gól jsme skutečně nemuseli čekat dlouho, v čase 25:23 zvýšil vedení svého týmu Matyáš Veselý. Do poloviny základní hrací doby se rozdávaly spíše tresty, Orli byli na trestné lavici dvakrát, Tigers dokonce čtyřikrát, přičemž dva tresty byly vzájemné. Když se zápas pomalu přesouval do své druhé poloviny, tak Tygři svému soupeři zasadili zřejmě rozhodující ránu. Nejprve se za zhruba půl minutky trefili v rychlém sledu Josef Hampl a Matyáš Veselý, v závěru periody pak na 6:1 ještě upravili Dalibor Doležal a opět Josef Hampl. Bylo v podstatě hotovo.

Poslední jiskřičku naděje vykřesal pro Orly minutu po startu závěrečné části hry Štěpán Mayer, nicméně to bylo od hostů vše. Znojmo si navíc zkomplikovalo situaci dvěma fauly a na útočení tak mohli Jihomoravané zapomenout. Herní zmar navíc současně se sirénou vystihl Vojtěch Kosík, který za krosček dostal trest na 5 minut + do konce utkání.

Dorostenci jsou tak v nadstavbové části tabulky nadále k nezastavení, první místo drží se slušným náskokem pěti bodů a výtečným skóre 58:15. Další duel čeká Tygry příští sobotu, kdy zajíždějí do Opavy.