HC Orli Znojmo-mládež, z.s. - Tigers Zlín

3:6

HC ORLI ZNOJMO-MLÁDEŽ, Z.S.: Kuba – Trojan, Hlávka , Kosík, Fiala, Dvořák, Komenda – Jaskula, Pokora, Solař, Volf, Stibůrek, Kello, Mayer, Mahel.

TIGERS ZLÍN: Haronik – Ševčík, Vasyliev, Valouch, Jünger, Zámorský, Mozr – Mičkal, Pravda, Kaděra, Zaborskyi, Fajkus, Doležal, Haida, Hampl, Šlesinger, Vyorálek, Veselý.

Branky a nahrávky: 06:36 Mahel (Mayer, Jaskula; 5/5), 39:45 Solař (Mayer, Kosík; 5/5), 44:27 Kosík (5/5) – 01:20 Hampl (Veselý; 5/5), 07:06 Fajkus (Mozr, Pravda; 5/5), 13:19 Doležal (Ševčík, Fajkus; 5/4), 23:16 Pravda (Mičkal, Kaděra; 5/5), 48:24 Vyorálek (Šlesinger; 5/5), 59:57 Pravda (Vasyliev; 4/4). Rozhodčí: Maťašovský – Maloušek, Novák. Diváci: 42. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 3:6. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4, 3:6.

Tigers začali zápas skvěle, už po minutě a dvaceti vteřinách Veselý přihrál na Josefa Hampla a ten se po hromadě asistencí také konečně v tygřím dresu střelecky prosadil - 1:0. Natrvalo dlouho a Tigers museli do čtyř, na trestnou lavici usedl Albert Vyorálek. Mladíci ze Zlína se sice ubránili, nicméně nějakou minutku po návratu hostujícího útočníka se trefil Richard Mahel a rázem bylo vyrovnáno. Skvělou odpověď si však připravil Jiří Fajkus, jenž po pasu Marka Mozra a Matěje Pravdy poslal svůj celek do opětovného vedení. Tigers pak zvládli další oslabení, načež dostali možnost zahrát si taky přesilovku a takovou možností nepohrdli - Dalibor Doležal zvýšil na 1:3. Za zmínku jistě stojí i asistence zapůjčeného Dušana Ševčíka, jenž se tak hned po návratu do Zlína zapsal do listiny kanadského bodování. Od 13. minuty až do sirény se neudálo nic, do kabin se šlo za příznivého dvoubrankového vedení.

I úvod prostřední části hry se Tygrům vydařil, už po třech minutách dal vzpomenout na svou střeleckou fazonu z listopadu jinak extraligový útočník Matěj Pravda a už to bylo o tři góly! Orlům se zbytek třetiny docela povedl, Znojmo ubránilo přesilovku soupeře a chviličku před koncem dokonce skórovalo - síťku Haronikovy branky rozvlnil Jakub Solař. Skóre se sice o dva góly posunulo, nicméně rozdíl se nezměnil, Tygři zase vedli o dva zásahy, tentokrát 4:2.

Ve 44. minutě vykřesal pro Orly naději Vojtěch Kosík, jenž dostal svůj tým na dostřel. Chvilku to vypadalo, že by domácí mohli zahájit velikou stíhací jízdu, tu však o čtyři minuty později rázně utnul Albert Vyorálek - 3:5. Posledních deset minut se už sbíraly spíše tresty, sudí rozdali dva vzájemné a jeden, který vinou sekání Petra Fialy poslal Tigers do přesilovky. Tu sice dorostenci z Baťova města nevyužili, nicméně mrzet je to nemuselo, výhra byla blízko a stav navíc tři vteřinky před koncem ještě jistil Matěj Pravda. Suma sumárum 3:6 a Tygři před Vánoci zapisují druhou výhru v řadě, která je drží na prvním místě tabulky!

Nyní čeká dorostence pauza, další zápas sehrají až po Novém roce 6.1, kdy doma vyzvou svého největšího vyzyvatele z čela tabulky Slezan Opava. Hraje se odpoledne, úvodní buly bude vhozeno v 16:00.