11. kolo, 13. 1.

SHKM Hodonín - Tigers Zlín

2:9

SHKM HODONÍN: Stašek – Vícha, Korbel, Peterka, Jagoš, Bárta, Turkovič – Hloušek, Majíček, Čumba, Pavlovič, Kuběna, Šupka, Běhůnek, Kurka, Huňady, Procházka.

TIGERS ZLÍN: (T. Kaděra) – Ševčík, Grebeníček, Valouch, Jünger, Vasyliev, Zámorský – Vaněk, Pravda, Pippal, V. Kaděra, Fajkus, Doležal, Haida, Hampl, Vyorálek, Veselý, Zaborskyi.

Branky a nahrávky: 05:01 Kurka (Vícha; 5/5), 52:05 Šupka (Hloušek; 5/5) – 10:10 Vaněk (5/5), 21:41 Doležal (Haida, Pravda; 5/5), 25:55 Hampl (Pippal; 5/5), 29:52 Vyorálek (Haida, Jünger; 5/5), 39:03 Veselý (Pippal, Hampl; 5/5), 41:44 Fajkus (Ševčík, Pippal; 5/4), 43:06 Veselý (Pippal, Hampl; 5/5), 50:19 Pravda (Fajkus; 5/5), 58:49 Valouch (5/5). Rozhodčí: Volf – Bejček, Holub. Diváci: 75. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Střely na branku: 2:9. Průběh utkání: 1:0, 1:8, 2:8, 2:9.

Zápas začali lépe domácí, skóre už po pěti minutách otevřel Tobiáš Kurka. Tygří odpověď na sebe každopádně nenechala dlouho čekat, v čase 10:10 vyrovnal Patrik Vaněk a na hostující střídačce bylo hned veseleji- 1:1. Více nám toho na branky skoupá první perioda nenabídla, do statistik navíc nebyl zapsán ani jediný trest!

V prostřední části hry rozbalil Tigers kanonádu! Nejprve se po minutě a čtyřiceti vteřinách prosadil Dalibor Doležal, asistenci zapsali Haida a Matěj Pravda. Ještě v úvodní pětiminutovce navýšil vedení Josef Hampl, tomu pro změnu nahrával Nikolas Pippal. I nadále se prosazovali hráči napříč celou sestavou, v polovině základní hrací doby se trefil Albert Vyorálek a v 57 vteřin do sirény ještě Matyáš Veselý - 1:5. Tygři právě v této pasáži hry utkání chopili pevně do svých rukou s jeho kontrolu už nepustili.

Hned na startu třetí třetiny přišel jediný trest zápasu, na trestnou lavici usedl hodonínský Štěpán Hlušek. A Tygři nabídnutou příležitostí nepohrdli, zhruba v polovině početní výhody skóroval Jiří Fajkus, přičemž premiérový bod v utkání zapsal i Dušan Ševčík za sekundární asistenci a navýšil tak počet bodujících hráčů na 10! Mladíci ze Zlína i nadále kontrolovali situaci a přidávali gól za gólem, v čase 43:03 rozvlnil síť jediný dvoubrankový střelec večera Matyáš Veselý, aby na něj v polovině periody navázal pro změnu Matěj Pravda. Hodonín se dočkal ještě jedné čestné trefy, o tu se osm minut před závěrečnou sirénou postaral Filip Šupka - 2:8. Nebylo mu to ale samozřejmě nic platné, na konečných 2:9 upravil ještě Marek Valouch, jenž tedy rovněž smazal statistické nuly na svém kontě!

Dorostenci tak v klidu vyhrávají a nadále vedou tabulku soutěže, konkrétně o dva body nad Frýdkem Místkem, ačkoli se sluší doplnit, že Rysi mají zápas k dobru. Zajímavé na dnešním měřením sil bylo, že gól zapsalo hned osm hráčů ze sedmnácti, tedy téměř polovina, přičemž minimálně bod zapsalo skvělých dvanáct borců! Už snad zbývalo jen aby se trefil brankář Trnka, ten se ale samozřejmě činil jinde!

Tiges mají pro tento týden už splněno a čeká je krátká pauza, další duel je čeká až příští sobotu, kdy na Tigers CREM Arénu dorazí Znojmo. Startuje se v 11:00!