Rozpis ledu KIS Facebook Instagram

20. kolo, 5. 3.

HC Frýdek-Místek - Tigers Zlín

2:9

HC FRÝDEK-MÍSTEK: Chlopčík – Knopp, Deseyve, Káňa, Stareček, Papaj, Sak, Chýlek, Urbačka – Piatkowski, Zhuk, Badžgoň, Bongilaj, Pšenica, Grzymek, Holaň, Menšík.

TIGERS ZLÍN: Trnka – Ševčík, Grebeníček, Valouch, Jünger, Vasyliev, Zámorský – Vaněk, Pravda, Pippal, Zaborskyi, Fajkus, Doležal, Haida, Hampl, Šlesinger, Vyorálek, Veselý.

Branky a nahrávky: 52:00 Káňa (Badžgoň, Piatkowski; 5/3), 52:33 Grzymek (Zhuk, Pšenica; 5/4) – 15:52 Vaněk (Pippal; 5/5), 22:34 Šlesinger (Haida; 5/5), 23:57 Vaněk (Zámorský; 5/5), 24:52 Haida (Hampl; 4/4), 31:14 Vaněk (Veselý, Valouch; 5/5), 44:56 Vyorálek (5/5), 48:59 Pravda (Šlesinger; 5/5), 51:35 Vyorálek (Vasyliev, Zaborskyi; 4/5), 55:21 Haida (Ševčík; 5/5). Rozhodčí: Piskoř – Kapitanov, Tomis. Diváci: 37. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 2:9. Průběh utkání: 0:8, 2:8, 2:9.

Na první branku jsme si museli chvíli počkat a to i přes to, že jsme v úvodu byli svědky hned dvou přesilových her. Oba týmy hrály v početní převaze jednou. Nejprve Tygři, když byl za podrážení vyloučen Tobiáš Papaj, krátce po jeho návratu na led byl na trestnou lavici poslán pro změnu Ivan Vasylilev. Krátce poté, co se Tigers ubránili a byli opět kompletní, prolomil střelecké mlčení Patrik Vaněk - 1:0. Nic dalšího se až do sirény nestalo, hosté tak šli do druhé třetiny se zatím hubeným jednobrankovým náskokem.

Prostřední perioda zápas rozhodla, Tygři totiž od začátku dominovali a vytvořili si tak dostatečně velký brankový polštář. Nejprve se po dvou a půl minutách hry prosadil Daniel Šlesinger, na nějž záhy navázal i Patrik Vaněk. Mladíkům z Baťova města pak sedla hra 4 na 4, kterou opravdu bleskově využili zásluhou Mykyty Haidy - 4:0. Když se pak ve 32. minutě trefil dnes podruhé Patrik Vaněk bylo v podstatě rozhodnuto... Oba týmy si ještě v rámci druhé třetiny zahráli přesilovku, gól ale ani na jedné straně nepadl.

Tygři si v závěrečné části hry svůj triumf pojistili. V rozmezí čtyř minut se prosadili Albert Vyorálek a Matěj Pravda - 7:0. Hostům následně náramně vyšla i další hra 4 na 4, kterou opět využili, tentokrát zásluhou Alberta Vyorálka. Rysi se nakonec přeci jen dočkali čestného úspěchu, kdy při přesilovce 5 na 3 připravil brankáře Trnku o čisté konto Jan Káňa. V pokračující (teď už klasické) přesilovce přišel nakonec ještě jeden gól, postaral se o něj Lukáš Grzymek. Poslední slovo ale přesto měli Tigers, když pět minut před koncem upravil na konečných 9:2 Mykyta Haida.

Dorostenci tak nadstavbovou skupinou profrčeli vskutku dominantně a z prvního místa postupují do play off!