Tigers Zlín - HK Kroměříž

16:4

TIGERS ZLÍN: Kratochvíl (Prokop) – Mišurec, Harásek, Číhal, Horký – Palička, Charvát, Tureček, Dvořák, Teplinec, Vaverka, Korvas, Tomek, Zalubil.

HK KROMĚŘÍŽ: Válek – Vrbecký, Maček, Říha, Hradilová, Netopil, Fryček – Šišák, Mojžíšek, Marcoň, Kluzák, Zapletal, Zbořil.

Branky a nahrávky: 03:06 Číhal (Vaverka; 5/5), 03:14 Tureček (Korvas, Zalubil; 5/5), 09:06 Tureček (Číhal; 5/5), 09:23 Zalubil (Číhal; 5/5), 09:49 Číhal (Zalubil; 5/5), 19:39 Číhal (5/5), 26:54 Zalubil (Palička; 5/5), 27:59 Korvas (Horký; 4/5), 28:18 Zalubil (Horký, Tomek; 4/5), 30:48 Horký (Tureček, Palička; 5/5), 38:01 Číhal (5/5), 42:43 Číhal (Vaverka; 5/5), 44:43 Tureček (Číhal; 5/4), 54:09 Tureček (Korvas; 5/5), 56:28 Číhal (Vaverka; 5/5), 58:51 Tomek (Číhal, Palička; 5/5) – 42:20 Kluzák (Šišák; 5/5), 57:55 Říha (Fryček; 5/5), 58:17 Šišák (Zbořil; 5/5), 59:15 Vrbecký (Kluzák; 5/5). Rozhodčí: Šiška, Šiška. Diváci: 39. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 16:4. Průběh utkání: 11:0, 11:1, 15:1, 15:3, 16:3, 16:4.

Už první třetina naznačila co nás dnes asi tak čeká. Po třech minutách otevřel skóre produktivní obránce Tobias Číhal, za osm vteřin na něj navázal Tomáš Tureček a na domácí střídačce bylo hned veselo - Tigers rychle vedli 2:0. Další plodnou minutou byla minuta devátá, v té se nejprve trefil opět Tomáš Tureček, v kanonádě pokračoval Kristian Zalubil a ještě v čase 9:49 srazil Kroměříž další brankou Tobias Číhal. No a lídr domácích zadních řad ještě neměl ani z daleka dost, 21 vteřin před sirénou totiž zkompletoval velice rychlý hattrick - 6:0 a v podstatě už bylo po zápase.

Prostřední část hry pokračovala v podobném duchu jako třetina první. Nejprve podruhé v zápase skóroval Kristian Zalubil, následně sice šli Tygři do oslabení, nicméně prosadit se dokázali i ve čtyřech, gólem se při přesilovce soupeře blýskl Adam Korvas. V polovině základní hrací doby se znovu prosadil Kristian Zalubil a druhý hattrick byl na světě! Když pak rozvlnil síťku soupeřovy branky Sebastian Horký tak padl už i očekávaný jubilejní desátý gól. Závěr ještě přinesl čtvrtý zářez na pažbě pro Tobiase Číhala, jenž byl dnes skutečně k nezastavení - 11:0!

Třetí třetina byla pořádná přestřelka, nicméně Tigers už měli dostatečný náskok a stav v pohodě uhájili. Nejprve se čestného kroměřížského úspěchu dočkal Filip Kluzák, na toho však ještě v téže minutě reagoval řádící Tobias Číhal. Tygři pak k využitému oslabení přidali i přesilovku, Tomáš Tureček dosáhl dalšího domácího hattricku, což mu navíc bylo málo a do deseti minut zvládl dát ještě jeden gól - 14:1. Právě to možná namotivovalo Tobiase Číhala, jehož vývoj zápasu přiřkl do interního souboje právě s Turečkem o krále střelců. V závěru přeci jen Kroměříž skóre korigovala, v rychlém sledu se prosadil Samuel Říha, Patrik Šišák a Simon Vrbecký. Na konečných 16:4 pak upravil zlínský Libor Tomek.

Starší žáci tak dali zapomenout na dva nezdary v řadě, předposlední Kroměříž deklasovali šestnácti góly a rázem se vyšvihli do horních pater tabulky, momentálně se drží na sdíleném druhém místě. Další duel čeká na mladé Tygry až po Novém roce, 7.1 zajíždějí na led svého tabulkového souseda z Třebíče. Začíná se v 9:00.