Tigers Zlín - TECHNIKA HOCKEY BRNO

7:4

TIGERS ZLÍN: Brázdil (Prokop) – Černý, Mišurec, Harásek, Dittrich, Číhal, Horký – Škamrala, Tomaštík, Palička, Tureček, Teplinec, Vaverka, Korvas, Tomek, Zalubil.

TECHNIKA HOCKEY BRNO: (Piterna)Zahradník – Zítka, Pejchal, Lancouch, Homola, Mulíček – Bartoš, Konečný, Starý, Imrich, Kuswito, Michalčík, Zajíček, Hladký.

Branky a nahrávky: 04:50 Zalubil (5/5), 13:10 Tureček (Číhal; 5/5), 19:56 Tomek (5/5), 25:45 Tureček (4/5), 37:42 Tureček (5/5), 38:02 Zalubil (Tureček; 5/5), 45:50 Tureček (Číhal, Mišurec; 5/3) – 06:39 Zajíček (Zítka; 5/5), 38:58 Bartoš (Homola; 5/5), 54:11 Kuswito (Konečný; 5/5), 56:10 Michalčík (5/5). Rozhodčí: Knap, Páže. Diváci: 39. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 7:4. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:4.

Úvod zápasu nevypadal pro Tigers bůhví jak dobře, už po minutě a padesáti sekundách totiž na trestnou lavici usedl Lukáš Teplinec. Domácí, ale krizový moment hned v úvodu zápasu přečkali a zanedlouho se sami radovali ze vstřelené branky - skóre otevřel Kristian Zalubil. Hostující odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, vyrovnáno bylo za necelé dvě minuty zásluhou Dušana Zajíčka, což však bylo od Techniky na dlouhou dobu vše, naopak Tigers zvládli do sítě brankáře Piterny nasypat ještě další dva puky. Nejprve se prosadila ústřední postava dnešního duelu Tomáš Tureček, aby následně čtyři vteřiny před sirénou zvýšil vedení Libor Tomek - 3:1.

Ani prostřední část hry nezačali domácí ideálně, tentokrát na lavici hanby usedl Patrik Miškurec, jenž se provinil držením. Brno se mohlo vrátit do hry, jenomže opak byl nakonec pravdou, v oslabení totiž udeřil Tomáš Tureček! A elitní zlínský střelec stále neměl dost, chvíli po dalším úspěšně ubráněném oslabení se totiž trefil potřetí a završil tak hattrick. Pozadu nechtěl zůstat ani další dnešní střelec Kristian Zalubil, který prostřelil brankáře soupeře po pouhých 20 vteřinách od Turečkovy branky - 6:1. Minutku před koncem třetiny ještě korigoval stav brněnský Tadeáš Bartoš, nicméně už začínalo být jasné, že Tigers dnes uspějí.

Hosté si v průběhu třetí třetiny ještě více komplikovali situaci, když museli dvakrát v krátkém sledu usednout na trestnou lavici a nabídli Tygrům přesilovku 5 na 3. Takovou možností domácí nepohrdli, Tomáš Tureček rychle zvýšil na 7:2. Technice se nakonec přeci jen podařilo vyvolat takové malé drama, když díky přesilovce Aaron Kuswito nejprve snížil na rozdíl čtyř branek, aby za nějaké dvě minuty hosty ještě přiblížil Tomáš Michalčík. To už, ale bylo od hostů skutečně vše, Tigers si další důležitou výhru uniknout nenechali - 7:4.

Ja už bylo zmíněno: Starší žáci zapisují třetí výhru v řadě a drží sdílené druhé místo nadstavbové tabulky s mankem dvou bodů na místo první. To mohou Tigers smazat již zítra od 13:15, kdy zajíždějí do Znojma.