Tigers Zlín - HC Černí Vlci

3:0

TIGERS ZLÍN: T. Kaděra – Grebeníček, Valouch, Jünger, Zámorský, Mozr, Šlesinger – Korpas, Vasyliev, Vaněk, Mičkal, V. Kaděra, Zaborskyi, Fajkus, Doležal, Haida, Vyorálek.

HC ČERNÍ VLCI: Moll – Kunčický, Vašek, Vik, Němec, Quitt, Badura, Kyjanka – Václavík, Pekař, Stružka, Marejka, Kysela, Staněk, Raška, Elich, Knápek.

Branky a nahrávky: 10:50 Doležal (Mozr; 5/5), 12:28 Korpas (Vaněk; 5/5), 45:19 Korpas (Doležal, Vaněk; 5/4). Rozhodčí: Poláček – Babulík, Henčl. Diváci: 40. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 3:0. Průběh utkání: 3:0.

Zápas začal lépe pro ve skvělé formě hrající Tigers, ti nejprve ubránili oslabení a v desáté minutě sami udeřili! Dalibor Doležal otevřel po přihrávce obránce Marka Mozra skóre a v Tigers CREAM Aréně bylo hned veselo! Tygři dostali také možnost početní převahy, kterou osm minut před první sirénou zužitkovali, trefil se Dominik Korpas. Do kabin se tak šlo za příznivého stavu 2:0.

Ve druhé tetině do statistik se tak zapisovaly pouze tresty. Těch bylo požehnaně, oba celky na lavici hanby dvakrát, domácím dorostencům se vyloučení navíc spojily v oslabení 5 na 3. Tigers se nicméně semkli a krizový moment zápasu přestáli, činil se i brankář Jakub Trnka, jenž se pomalu přibližoval ke svému druhému "shutoutu" v sezoně! Druhá třetina skončila bezbrankově, domácí stále drželi vedení o dva góly.

Ve třetí třetině dal patnáct minut před koncem štěmpl na tygří výhru přesilovkový šutér Dominik Korpas, jeho druhý gól zápasu znamenal pro Tygry důležitou pojistku. Dva body zapsal ještě nahrávající Dalibor Doležal. Mírné drama ještě přišlo nějaké tři minuty před koncem, kdy se domácí opět museli bránit v oslabení třech proti pěti, které mimochodem trvalo kompletní dvouminutovku! Ani tentokrát, ale Tigers nekapitulovali a urvali pro Jakuba Trnku čisté konto!

Dorostenci tak pokračují v krasojízdě, z osmi duelů prohráli jediný, dvakrát z bojiště odcházeli bez inkasované branky a už vedou tabulku! Na druhý Prostějov si Tigers vybudovali náskok slušných pěti bodů. Další zápas čeká Tigers netradičně jižv pátek, od 9:30 vyzvou Brumov - Bynici.