Tigers Zlín - HC Uherské Hradiště

18:1

TIGERS ZLÍN: Žák – Vavruška, Soukup, Hudec, Sedlář, Psík, Sadílek, Pavlenko, Kratochvílová, Greguš, Taoujni, Dorničák, Socha, Pšurný.

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ: (Fiala)Drexler – Rokyta, Hruška, Baroň, Pelikán, Kmeť, Janda – Kouřil, Baráková, Kuřímský, Bruštíková, Benčík, Sládeček, Krystýn, Bičánek, Sládek.

Branky a nahrávky: 06:55 Sadílek (Psík; 5/5), 09:03 Pavlenko (5/5), 15:08 Soukup (Sadílek; 5/5), 23:38 Psík (Vavruška; 5/5), 29:29 Sadílek (Pšurný; 5/5), 30:59 Sadílek (5/5), 37:22 Psík (Sadílek; 5/5), 38:22 Hudec (5/5), 41:19 Pšurný (TS), 41:30 Sadílek (5/5), 42:23 Pšurný (Greguš; 5/5), 44:26 Psík (5/5), 46:10 Psík (Sadílek; 5/5), 50:27 Psík (Sadílek; 5/5), 51:28 Sedlář (5/5), 52:21 Vavruška (Psík; 5/5), 53:42 Greguš (Pšurný; 5/5), 56:53 Psík (5/5) – 45:57 Hruška (Pelikán; 5/5). Rozhodčí: Špaňhel, Rokos. Diváci: 32. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Střely na branku: 18:1. Průběh utkání: 12:0, 12:1, 18:1.

První třetina ještě nijak nenaznačovala, že by se dnes mělo jednat o tak divoký zápas. Po nějakých sedmi minutách otevřel skóre David Sadílek, na nějž o 120 vteřin později navázal Patrik Pavlenko a pět minut před koncem se ještě trefil Patrik Soukup. Slušný start, nicméně na poměry dětských kategorií nic neobvyklého. U branky na 3:0 se asistencí podílel David Sadílek, jenž byl tedy už po první periodě dvoubodový. To nebylo od domácího lídra ani zdaleka vše, právě on byl jednou z hlavních tváří tygří dominance. Do kabin se šlo za příznivého stavu, kdy domácí vedli o tři góly a v poklidném tempu tak diktovali ráz zápasu.

Na startu prostřední periody navýšil skóre David Psík, i jeho ještě čekalo výtečné odpoledne. V polovině zápasu se prosadil David Sadílek, a to v rozmezí jediné minuty hned dvakrát. Hattrick byl na světě! Následně si mladíci z Baťova města zkusili přesilovku i oslabení, nicméně gól nedali. Nemuselo je to ale vůbec mrzet, v samotném závěru totiž navýšil vedení David Psík a chviličku po něm se ještě prosadil Jáchym Hudec - 8:0!

Závěrečná část hry byla pořádná jízda! Ve 41. minutě dostal Roman Benjamin Pšurný, možnost jet trestné střílení a nemýlil se. Ještě v téže minutě dosáhl magického desátého zářezu David Sadílek, za přesně 53 vteřin se navíc svou druhou brankou v utkání prosadil Roman Benjamin Pšurný a zhruba patnáct minut před koncem skóroval ještě David Psík a do statistik domácích byl zapsán další hattrick! Hosté z Uherského Hradiště dosáhli ve třetí třetině čestného úspěchu, gól zapsal Lukáš Hruška. Odpověď si, ale za méně než 15 sekund připravil David Psík! A zlínský forvard stále neměl dost, deset minut před koncem ještě zvýšil na 14:1! Do konce zápasu zvládli Tygři další čtyři branky, gólu dosáhl Petr Sedlař, po chvíli Sebastian Vavruška a za dalších 60 vteřin Šimon Greguš. No a aby toho nebylo málo, tak svůj parádní výkon ještě korunoval David Psík - 18:1!

Mladší žáci si tak otevřeli proti Uherskému Hradišti střelnici, nasypali dvouciferný počet gólů a zapsali důležitou výhru, která je vystřelila na třetí místo tabulky! Skvělou formu se Tygři pokusí proměnit v další body přesně za týden proti Uherskému Brodu, doma na Tigers CREAM Aréně se začíná v 9:30.