Tigers Zlín - HK Kroměříž

14:1

TIGERS ZLÍN: Žák – Vavruška, Soukup, Hudec, Sedlář, Sadílek, Pavlenko, Kratochvílová, Taoujni, Dorničák, Pšurný.

HK KROMĚŘÍŽ: Svoboda – Grohar, Číhal, Grégr, Zapletal, Kratochvíl, Trnková – Stančík, Jung, Sumec, Veselský, Adamík, Buráň, Polišenský, Vrána, Juruška, Mašek.

Branky a nahrávky: 02:17 Vavruška (5/5), 03:50 Taoujni (Pavlenko; 5/5), 06:01 Pavlenko (Sadílek; 5/5), 09:08 Sadílek (Taoujni; 5/5), 11:13 Pavlenko (Sedlář; 5/5), 12:26 Pšurný (5/5), 14:53 Sadílek (5/5), 24:26 Soukup (Sadílek; 5/5), 27:28 Vavruška (Pšurný; 5/5), 30:12 Pšurný (TS), 34:49 Kratochvílová (5/5), 36:03 Sadílek (Dorničák; 5/5), 39:40 Pavlenko (Taoujni; 5/5), 50:28 Pavlenko (Hudec; 5/5) – 58:08 Juruška (TS). Rozhodčí: Babulík, Žák. Diváci: 66. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Střely na branku: 14:1. Průběh utkání: 14:0, 14:1.

Tygrům se od začátku dařilo skutečně vše s sypali jeden gól za druhým. Nejprve se po dvou minutách prosadil po pasu od Pavlenka Sebastian Vavruška, na toho brzy navázal Elias Taoujni. Netrvalo dlouho a skóroval i Patrik Pavlenko, jenž tak po šesti minutách zapsal svůj už druhý bod. Tigers neměli dost, v rozmezí tří minut dali gól ještě David Sadílek, znovu Patrik Pavlenko a Roman Benjamin Pšurný. Netrvalo dlouho a druhého zásahu se dočkal také David Sadílek - 7:0. Aktéři dnešního utkání si pak vinou konfliktu Matyáše Durčáka s Matyášem Číhalem zkusili hru čtyři na čtyři, nicméně v tomto formátu se nikdo prosadit nedokázal. Už nyní bylo v podstatě po zápase, čekalo nás však ještě pořádně výživných 40 minut.

Tygři pokračovali v kanonádě a do poloviny základní hrací doby dosáhli díky trefám Patrika Soukupa, Sebastiana Vavrušky a Romana Benjamina Pšurného magického desátého gólu. Domácí ani nyní neměli dost, do sirény zapsala gól i Nela Kratochvílová a dvojice David Sadílek - Patrik Pavlenko, oba tak dosáhli hattricku.

Poslední třetina už byla klidnější, deset minut před koncem už jen korunoval svůj výtečný výkon čtvrtou brankou Patrik Pavlenko a čestného úspěchu hostů z Kroměříže dosáhl Josef Juruška, který tak dvě minutky před koncem připravil brankáře Žáka o čisté konto - 14:1.

Mladší žáci tak proti poslední Kroměříži natáhli bodovou šňůru už na sedm zápasů, přičemž dnes zvítězili vskutku stylově a v tabulce tak nadále těsně dorážejí na vedoucí dvojici a naopak unikají čtvrtému Vsetínu! Další zápas je pro mladší žáky na programu příští sobotu, kdy zajíždějí na led Valašského Meziříčí aby zde od 10:30 vyzvali místní Bobry.