Tigers Zlín - HC Černí Vlci

9:2

TIGERS ZLÍN: Žák (Šiška) – Vavruška, Soukup, Hudec, Kratochvílová, Sedlář, Psík, Sadílek, Pavlenko, Greguš, Taoujni, Dorničák, Pšurný, Socha.

HC ČERNÍ VLCI: Panaš (Křenek) – Pavelka, Štamposký, Vanduch, Koláček – D. Adam, Tomšů, Nohál, Zetek, Polách, Bártek, Cáb, Pastorková, S. Adam, Fabian.

Branky a nahrávky: 07:15 Sadílek (5/5), 11:38 Pšurný (5/5), 12:49 Psík (Sadílek; 5/5), 13:05 Pavlenko (TS), 23:35 Psík (Sadílek; 5/5), 29:58 Sadílek (Psík; 5/5), 46:06 Sedlář (5/5), 53:00 Vavruška (Psík; 5/5), 56:14 Sadílek (Psík, Sedlář; 5/5) – 04:37 Polách (D. Adam; 5/5), 23:49 Nohál (Vanduch; 5/5). Rozhodčí: Odstrčilík, Páže. Diváci: 69. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Střely na branku: 9:2. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 9:2.

Úvod zápasu se mladým Tygrům nevydařil, po téměř pěti minutách hry se totiž prosadil Pavel Polách, jenž po asistenci Dominika Adama otevřel skóre utkání. Odpověď na sebe ksždopáně nenechala dlouho čekat, za dvě minuty vyrovnal David Sadílek. Tigers se pak mimořádně podařila pasáž okolo desáté minuty, postupně skórovali Roman Benjamin Pšurný, David Psík a Patrik Pavlenko. Do kabin se tak šlo za velmi příznivého stavu 4:1 pro domácí barvy.

Druhá třetina byla na branky o něco chudší. Nejprve se ve 23. minutě podruhé trefil David Psík, nicméně na toho dokázal za pouhopouhých čtrnáct vteřin reagovat Jiří Nohál - 5:2. To už ale hostům moc nepomohlo, v polovině základní hrací doby totiž ještě zvýšil náskok svého týmu David Sadílek.

V závěrečné části hry už se zápas v podstatě dohrával a Tygři kontrolovali pohodlné vedení. Ve 46. minutě skóroval Petr Sedlař, na nějž navázal Sebastian Vavruška a čtyři minutky před koncem završil hattrick David Sadílek, asistencí se na jeho brance podílely i další klíčoví hráči v cestě za dnešní výhrou David Psík a Petr Sedlař - 9:2.

Tigers tak do nového roku vstupují více než dobře, porážejí tabulkového souseda a poskočí na druhé místo v tabulce. Další zápas Tygry čeká přesně za týden, kdy zajíždějí do Uherského Hradiště. Úvodní buly bude vhozeno v 11:00.