HC Uherské Hradiště - Tigers Zlín

1:18

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Fiala – Janda, Rokyta, Hruška, Pelikán, Kmeť – Kouřil, Baráková, Kuřímský, Bruštíková, Pail, Benčík, Sládeček, Krystýn.

TIGERS ZLÍN: Šiška – Žák, Vavruška, Soukup, Hudec, Kratochvílová, Sedlář, Psík, Sadílek, Pavlenko, Greguš, Taoujni, Socha, Dorničák, Pšurný.

Branky a nahrávky: 30:44 Pelikán (Hruška; 5/5) – 07:07 Vavruška (Sadílek; 5/5), 19:28 Sadílek (5/5), 21:01 Sadílek (5/5), 30:01 Psík (Vavruška, Sadílek; 5/5), 30:14 Greguš (5/5), 31:36 Psík (Vavruška; 5/5), 35:55 Taoujni (Greguš; 5/5), 43:30 Sedlář (5/5), 45:23 Psík (Sadílek, Vavruška; 5/5), 45:38 Pavlenko (Pšurný; 5/5), 47:31 Vavruška (Sadílek, Psík; 5/5), 47:41 Pšurný (Pavlenko; 5/5), 49:53 Sadílek (Vavruška; 5/5), 51:28 Sadílek (Psík; 5/5), 54:18 Psík (Sadílek; 5/5), 56:48 Sadílek (5/5), 57:40 Sadílek (Psík; 5/5), 59:01 Psík (Sadílek; 5/5). Rozhodčí: Dostalík, Zadarlík. Diváci: 102. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Střely na branku: 1:18. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:18.

V první třetině ještě nic nenasvědčovalo tomu, že by dnes mělo jít o nějak netradiční duel. Tigers vstřelil první gól zápasu v 7. minutě, skóre otevřel Sebastian Vavruška. Poté se dlouho nic nedělo, až v samém závěru, půl minuty do konce zvýšil na 0:2 David Sadílek. Za tohoto stavu se také šlo do šaten.

Druhá třetina už naznačila, že by si Tigers mohli pořádně zastřílet. Nejprve se po minutě prosadil podruhé David Sadílek, v polovině základní hrací doby pak navýšili vedení v rozmezí dvanácti sekund David Sadílek a David Psík. Uherské Hradiště se pak ještě v téže minutě dočkalo čestného úspěchu, skóroval Jan Pelikán., na nějž však okamžitě reagoval druhou trefou v utkání David Psík - 6:1. Mezi střelce se do druhé sirény zapsal ještě Elias Taoujni, jenž vsítil sedmou branku svého týmu. Tigers pohodlně vedli, což jim ale zřejmě ani zdaleka nestačilo!

Třetí třetina byla divočinou, těžko tuto pasáž zápasu nazvat jinak. Tři minutky byl ještě klid, nicméně pak za sedm minut padlo v rychlém sledu šest branek do domácí sítě! Hattrick v tomto intervalu završili David Sadílek a David Psík, mezi střelce se znovu zapsal Sebastian Vavruška a brankový účet si otevřeli i Petr Sedlař, Patrik Pavlenko a Roman Benjamin Pšurný.. Suma sumárum: Sedm minut, šest gólů, šest různých střelců. To je slušná vizitka tygří smečky. Navíc nebylo ani zdaleka hotovo, dvojice Davidů Psík a Sadílek se totiž rozhodli si to rozdat o korunu krále střelců. Druhý jmenovaný, tedy David Sadílek zvládl za devět minut ještě "druhý" hattrick, David Psík mu nakonec o jednu branku nestačil a zastavil se na celkových pěti zářezech, i to je výtečné číslo. Důležité je zmínit, že si oba hráči na své branky většinou navzájem asistovali a byli tak skutečně noční můrou pro každého domácího obránce s brankářem Fialou v čele.

Dominance proti Uherskému Hradišti udrží mladší žáky na skvělém druhém místě ligové tabulky. Za zmínku jistě stojí i statistika obdržených branek. Tigers v kolonce svítí skvělé číslo 84, lépe je na tom jen úplně odskočený Brumov, trenéry navíc může těšit, že se prosazuje více hráčů napříč celou sestavou. Výhru samozřejmě dirigovali Davidové Sadílek a Psík, nicméně o dalších sedm gólů se postaralo šest různých střelců!

Další zápas čeká Tigers hned zítra v Uherském Brodě, úvodní buly bude vhozeno v 10:30.