Tigers Zlín - HC Bobři Valašské Meziříčí

10:1

TIGERS ZLÍN: Šiška – Soukup, Hudec, Dorničák, Sedlář – Socha, Psík, Sadílek, Pavlenko, Greguš, Taoujni, Miklík, Pšurný.

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ: Dorňák – Kamas – Lenomar, Kovaříček, Batrla, Rušar, Rypár, Vrečková, Dubec, Frolo, Zpěvák, Sviták, Chovanec, Urban.

Branky a nahrávky: 01:23 Psík (Sadílek; 5/5), 08:08 Miklík (5/5), 10:48 Greguš (Psík; 5/5), 13:24 Sadílek (Miklík; 5/5), 27:25 Pšurný (5/5), 36:36 Pavlenko (Pšurný; 5/5), 43:58 Taoujni (5/5), 47:51 Sadílek (5/5), 53:34 Taoujni (5/5), 59:59 Dorničák (Miklík; 5/5) – 54:44 Frolo (5/5). Rozhodčí: Špaňhel, Rokos. Diváci: 30. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Střely na branku: 10:1. Průběh utkání: 9:0, 9:1, 10:1.

Tigers potvrzovali svou dnešní dominanci od prvních minut, už po 83 vteřinách je totiž poslal do vedení David Psík. Tygři byli i nadále při chuti, ještě v úvodní desetiminutovce navýšil vedení Dominik Miklík, na nějž ještě velice rychle navázal Šimon Greguš - 3:0. Do konce třetiny se ještě dnes poprvé trefil David Sadílek a Tygři tak už po 20 minutách měli relativně pohodlný náskok.

I druhá třetina pokračovala ve stejném duchu, nicméně na další branku jsme si museli chvilku počkat. Ve 27. minutě se každopádně prosadil Roman Pšurný a domácí tak svému soupeři relativně rychle nadělil "bůra". Za dalších deset minut skóroval ještě Patrik Pavlenko, prostřední část tedy skončila dvoubrankovým rozdílem a Tigers odskočili už na 6:0.

Na stratu závěrečné části hry si střelecký účet otevřel Elias Taoujni, kterého svou druhou brankou v zápase podpořil David Sadílek. Tygři mohli začít pomýšlet na populární "desítku", která už se nyní zdála být skutečně blízko! A byla ještě blíže když se sedm minut před koncem podruhé trefil Elias Taoujni - 9:0! Minutu poté sice Matěj Frolo připravil jinak bezchybně chytajícího brankáře Šišku o čisté konto, nicméně to domácí nemohlo rozhodit. Onoho magického zásahu se Tygři dočkali skutečně na poslední chvíli. V čase 59:59 se o něj po Miklíkově pasu postaral Matyáš Dorničák - 10:1.

Mladší žáci tak ještě vylepšili už tak dobrou pozici na třetím místě. Z toho se sice neposunuli, nicméně na Černé Vlky mají dva zápasy k dobru a ztrátu pouhých dvou bodíků. Posun na 2. místo se tak v současné chvíli jeví jako pravděpodobný.