Tigers Zlín - HC Uherské Hradiště

8:3

TIGERS ZLÍN: Šiška – Soukup, Hudec, Sedlář, Dorničák – Vavruška, Psík, Sadílek, Pavlenko, Greguš, Taoujni, Miklík, Socha, Pšurný.

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Fiala – Janda, Rokyta, Hruška, Baroň, Pelikán – Kouřil, Varmužová, Baráková, Kuřímský, Bruštíková, Kadlec, Bičánek, Benčík, Sládeček, Krystýn, Sládek.

Branky a nahrávky: 08:55 Sadílek (Psík; 5/5), 29:32 Pšurný (Taoujni; 5/5), 34:37 Vavruška (Psík; 5/5), 38:07 Psík (Sadílek; 5/5), 46:04 Taoujni (Greguš; 5/5), 52:09 Pavlenko (Dorničák; 5/5), 52:58 Pavlenko (Soukup; 5/5), 58:17 Miklík (Hudec; 5/5) – 05:36 Bičánek (5/5), 26:14 Pelikán (TS), 39:55 Rokyta (TS). Rozhodčí: Šiška, Špaňhel. Diváci: 56. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Střely na branku: 8:3. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 8:3.

Zápas načali lépe hosté, kteří šli po pěti a půl minutách do vedení zásluhou Adama Bičánka. Odpověď si ještě v úvodní desetiminutovce připravili odpověď, prosadil se David Sadílek1:1. Nic dalšího se až do sirény nestalo, do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu…

I vstup do druhé periody vyšel lépe Hradišti, tentokrát na to bylo potřeba minut šest. Gólem se blýskl Jan Pelikán. V polovině základní hrací doby udělali Tigers první výrazný krok k výhře. Postupně se trefili Roman Benjamin Pšurný, pět minut po něm Sebastian Vavruška a za další čtyři minuty David Psík! Nejen, že bylo vyrovnáno, domácí dokonce vedli. A to hned o dvě branky! Dvojgólové vedení Tygrům zase tak dlouho nevydrželo, František Rokyta využil trestné střílení a vrátil Uherské Hradiště do zápasu - 4:3.

Tigers si zápas díky dominanci v závěrečné části pohlídali. Ve 47. minutě skóroval Elias Taoujni, v 52. minutě pak padly branky hned dvě, obě však měly stejného jmenovatele – Patrika Pavlenka! 100 vteřin před koncem ještě jistil tygří výhru Dominik Miklík8:3.

Pro mladší žáky ligová "B" skupina pro letošek skončila. A dopadla na jedničku! Tigers totiž skončí na 2. místě, hned za suverénním Brumovem a se slušným náskokem na třetí Černé Vlky!