Tigers Zlín - HC Uherský Brod

4:3

TIGERS ZLÍN: T. Kaděra (Trnka) – Ševčík, Grebeníček, Jünger, Vasyliev, Zámorský – Korpas, Vaněk, Mičkal, Pravda, V. Kaděra, Zaborskyi, Veselý, Fajkus, Haida, Šlesinger, Vyorálek, Červenka.

HC UHERSKÝ BROD: Pospíšil – Zvěřina, Horenský , Obadal, Brulík, Fikes, Diviš, Šiška – Plšek, Dvořák, Surý, Horenský, Šín, Beran, Holík, Dostalík.

Branky a nahrávky: 17:08 Pravda (Fajkus, Jünger; 5/5), 28:23 Ševčík (Vasyliev, Haida; 5/4), 49:12 Pravda (Zaborskyi, Zámorský; 5/3), 60:00 Pravda (SN) – 03:01 Holík (Beran, Surý; 5/5), 10:30 Horenský (Diviš; 5/5), 20:28 Horenský (Plšek; 5/4). Rozhodčí: Poláček – Henčl, Babulík. Diváci: 43. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Střely na branku: 4:3. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3.

Dorostenci za sebou pro změnu mají těsnou a ubojovanou výhru. Zápas s Uherským Brodem se dlouhou dobu nevyvíjel vůbec dobře, nicméně díky příspěvku třígólového Matěje Pravdy a triumfu v nájezdech berou Tigers další výhru, tentokrát za dva body.

Zápas Tygři nezačali úplně nejlépe, už po deseti minutách prohrávali s nepříjemným soupeřem 0:2. V sedmnácté minutě se poprvé připomněl Matěj Pravda, který svou brankou vrátil domácí do zápasu. Následně si oba celky zkusily jak přesilovku, tak oslabení, nicméně úspěch nezapsal nikdo a do kabin se tak šlo za těsného stavu 1:2.

Ani do prostřední části hry nevstoupili Tigers šťastně, svým druhým gólem se prezentoval David Horenský a Uherský Ostroh šel znovu do trháku. V polovině základní hrací doby dostali dorostenci z Baťova města přesilovku a nemýlili se, po minutě proměnil výhodu jednoho hráče Dušan Ševčík! Od té doby oba gólmani na dlouhou dobu své branky zavřeli a ač oba týmy hrály hned několik přesilovek, gól nepadl. Střelecké trápení prolomil deset minut před koncem z přesilovky pět na tři Matěj Pravda, jenž tedy svůj celek znovu dotáhl do vyrovnaného stavu 3:3!

Do konce zápasu se již nic dalšího nestalo a tak Tigers po základní hrací době hráli 3:3. Rozhodovali nájezdy kde famózním výkonem brankáře Jakuba Trnky, který nepustil žádný ze tří nájezdů a naopak ze strany Tigers útočníků byly proměněny všechny 3 nájezdy (Pravda, Veselý, Zaborsky), vyhrávají Tigers 4:3. Hattrick dokončil Matěj Pravda a může se po šesti zápasech a bilanci 6+10 spokojeně vrátit po reprezentační přestávce do extraligového HC Olomouc.

Tygři tak nakonec uspěli v samostatných nájezdech a brali bod navíc, v závěru základní části zůstávají naprosto suverénní a drží první místo v tabulce, které jim zaručuje postup do nádstavby soutěže.