SK Prostějov 1913, spolek - Tigers Zlín

2:11

SK PROSTĚJOV 1913, SPOLEK: Mojžíš – Šoustal, Holub, Kapec, Ožvoldík, Mudrla, Florýková, Janda – Grygar, Procházka, Kočíb, Danko, Matoušek, Kovář, Frelich, Krejčí.

TIGERS ZLÍN: Sedláček – Lukaštík, Horký, Lysák, Kundrata, Harásek, Mišurec, Černý, Stýblo, Ernst – Čajánek, Dvořák, Hoferek, Palička, Anishchenko, Nábělek.

Branky a nahrávky: 04:49 Frelich (Grygar, Holub; 5/5), 32:13 Kovář (Janda, Matoušek; 5/5) – 03:10 Palička (Anishchenko; 5/5), 03:44 Palička (Harásek; 5/5), 05:39 Kundrata (5/5), 06:49 Hoferek (Čajánek; 5/5), 08:37 Anishchenko (Harásek, Mišurec; 5/5), 13:41 Hoferek (Ernst; 5/5), 29:12 Ernst (Čajánek; 5/5), 39:36 Hoferek (Nábělek; 5/5), 40:31 Palička (Harásek; 5/5), 40:46 Nábělek (Čajánek; 5/5), 47:21 Čajánek (Hoferek; 5/5). Rozhodčí: Hozman – Mojžíšek, Doležel. Diváci: 37. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Střely na branku: 2:11. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:7, 2:7, 2:11.

Úvod zápasu byl z tygří strany výtečný! Už po třech minutách otevřel skóre Štěpán Palička, ještě v téže minutě ten samý hráč zvyšoval na 2:0. Pak tedy snížil Vojtěch Port, za dalších padesát vteřin ale vrátil Tygrům vedení David Kundrata.

Ani to nebylo vše! Za další minutku se trefil Petr Hoferek, v 9. minutě skóroval Mykyta Anishchenko a parádní pasáž korunoval gólem na 6:1 opět Petr Hoferek. Po 14. minutách jsme tak měli náskok pěti gólů a také dva dvougólové střelce!

Zbytek utkání už byl z brankového pohledu klidnější. V polovině základní hrací doby se trefil Robert Ernst, na toho reagoval Dominik Kovář. Následně Tigers ustáli oslabení a v samém závěru periody Petr Hoferek zkompletoval hattrick!

To nejspíš motivovalo Štěpána Paličku, i on na startu třetí třetiny dosáhl individuální mety tří gólů. Gól dal o patnáct vteřin později skóroval i Matěj Nábělek, brankou velmi dobrý výkon podtrhl Marek Čajánek (dnes 1+3). Závěr duelu se ještě vyhrotil, padly čtyři tresty za sedm minut, mimo jiné za napadení. Výhru Tygrů už to ale ohrozit nemohlo, ti vítězí 11:2!