Tigers Zlín - SC Marimex Kolín

3:4

TIGERS ZLÍN: Trnka – Ševčík, Grebeníček, Valouch, Jünger, Vasyliev, Zámorský – Vaněk, Pravda, Pippal, Zaborskyi, Fajkus, Haida, Hampl, Šlesinger, Vyorálek, Veselý.

SC MARIMEX KOLÍN: Želivský – Žaloudek, Bezpalec, Protiva , Svoboda, Dvořák, Sliž, Horný – Kouba, Vytlačil, Hrubý, Mikulecký, Franc, Holoubek, Kovalenko, Vyvial, Král, Kupka.

Branky a nahrávky: 11:53 Vyorálek (Fajkus; 4/5), 20:41 Veselý (Pravda; 5/4), 26:30 Fajkus (4/5) – 16:00 Holoubek (Mikulecký; 5/5), 22:07 Vyvial (4/5), 45:31 Franc (Dvořák; 5/5), 65:00 Hrubý (SN). Rozhodčí: Šiška – Knap, Goňa. Diváci: 63. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 2:1. Střely na branku: 3:4. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

Už od prvních minut bylo vidět, že soupeři si nevěnují ani jediný centimetr ledu, koneckonců sudí jen za prvních deset minut stihli rozdat hned tři tresty! Inu, začalo play off a všichni tak do zápasu šli naplno. Tigers chvíli hráli dokonce přesilovku 5 na 3, kterou neproměnili a paradoxně udeřili až ve vlastním oslabení, kdy skóre otevřel Albert Vyorálek! Kozli následně ubránili další přesilovku a pár minut před koncem sami udeřili, trefil se Šimon Holoubek - 1:1. První třetina se i nadále nesla ve znamení hostujících faulů, na trestnou lavici tentokrát usedl Filip Svoboda za podrážení. Tygři už do sirény skórovat nestihli, nicméně přesilovka se přesunula do třetiny druhé! Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Na startu prostřední periody se domácí přeci jen dočkali využité početní převahy, Tigers arénu rozradostnil Matyáš Veselý. Ovšem netrvalo dlouho a Kolín dokázal odpovědět, když ve vlastním oslabení vyrovnal Jan Vyvial. Oba týmy dnes ukázaly, že práce v oslabení jim jde snad lépe než přesilovka... V nastoleném trendu pokračoval i Jiří Fajkus, jenž má se skórováním v oslabení opravdu bohaté zkušenosti, vzpomeňme třeba na duel s Opavou. Z celkem šesti branek, které dnes padly v základní hrací době tak rovná polovina padla při hře 4 na 5, což je věc vskutku nevídaná! Oba celky si pak zkusily i hru 4 na 4 po vzájemném vyloučení Grebeníčka a Hrubého, na trestnou do konce třtiny usedl ještě domácí Pippal a hostující Svoboda. Gól už ale nepadl a do kabin se tentokrát šlo za příznivějšího stavu - Tigers vedli 3:2.

Kozlům se podařilo vyrovnat patnáct minut před koncem, prosadil se Dominik Franc. Další trefy už jsme se v základní hrací době nedočkali a to i přes to, že v 55. minutě hráli Tygři ještě jednu přesilovku. Bez úspěchu. Šlo se do pětiminutového prodloužení a následně na nájezdy...

V těch se domácím Tigers nezadařilo a důležitý první bod v sérii tak díky vítězné brance Tomáše Hrubého berou Kozli - 3:4sn.

Jediným domácím hráčem, který dnes získal více než jeden bod byl nový expert na oslabení Jiří Fajkus (1+1), jenž by se tak dal označit za hvězdu utkání!

Dorostenci Tigers Zlín se za výkon v prvním semifinálovém duelu rozhodně nemusejí stydět, nicméně ve středeční odvetě už musejí nutně zvítězit aby odvrátili konec sezony! V Kolíně se hraje od 16:30.