Tigers Zlín - HK Kroměříž

3:1

TIGERS ZLÍN: Brázdil (Prokop) – Harásek, Dittrich, Číhal, Vlček – Tomaštík, Kudla, Bartoš, Charvát, Rajnoch, Teplinec, Vaverka, Korvas, Tomek, Lukaštík, Zalubil.

HK KROMĚŘÍŽ: Hub (Hradil Dzudza) – Frajt, Vrbecký, Hlahůlek – Kuchař, Fornál, Mikuláš, Šišák, Mojžíšek, Marcoň, Kluzák, Mareš, Zapletal, Urbánková, Zbořil, Ondrouch.

Branky a nahrávky: 01:44 Zalubil (5/5), 14:36 Tomek (5/5), 58:25 Teplinec (Korvas, Tomek; 5/5) – 59:19 Zbořil (5/5). Rozhodčí: Špaňhel, Rokos. Diváci: 45. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Střely na branku: 3:1. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Úvod zápasu se Tygrům vydařil velice dobře, po minutě a 45 vteřinách otevřel skóre Kristian Zalubil. Následně usedl na trestnou lavici hostující Kluzák, nicméně mladíci ze Zlína se při přesilovce prosadit nedokázali. Mrzet to, ale domácí tým příliš nemuseli, v 15. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Libor Tomek. V závěru třetiny šli ještě zahřát lavici hanby Kristian Zalubil a Simon Vrbecký po vzájemném trestu, při hře čtyři na čtyři se ale nikdo neprosadil a do kabin se tak šlo za příznivého stavu 2:0.

Ve druhé třetině se do zápisu o utkání příliš záznamů nepřidalo, snad jen vyloučení Matiase Lukáštíka a poté Simona Vrbeckého, který nedovoleně vystřelil kotouč ze hřiště a dostal "dvojku" za zdržování hry. Oba celky si tak zahrály jednu početní převahu, v obou případech bez úspěchu.

V podobném trendu se pokračovalo i v závěrečné části hry, v úvodu třetiny byli vyloučeni nejprve Adam Korvas a poté Adam Tomaštík, což byly dvě ideální příležitosti pro Kroměříž vrátit se do zápasu, nicméně hosté se neprosadili ani jednou. V 59. minutě skóroval Lukáš Teplinec, jenž tak výhru Tygrů pojisti, čtyřicet vteřin před koncem ještě korigoval na 3:1 Dominik Zbořil, který tedy připravil jinak stoprocentního brankáře Brázdila o čisté konto.

Starší žáci "B" tak pokračují i po novém roce ve výborných výkonech a bodovali v pátém z posledních šesti utkání, což je stále drží na dostřel elitní trojky. Další duel čeká Tygry příští sobotu od 12:45, kdy jedou do Brumova - Bylnice.