5. kolo, 9. 10.

SHKM Hodonín - Tigers Zlín

1:2

Branky a nahrávky: 55:46 Pavlovič (Hloušek; 5/5) – 46:37 Doležal (Fajkus; 5/5), 53:21 Haida (Vasyliev; 5/4). Rozhodčí: Blaha – Hendrych, Weintritt. Diváci: 55. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Střely na branku: 1:2. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Těžký duel mají za sebou dorostenci. Mladí Tigers se utkali s Hodonínem v těsné defenzivní bitvě, bezbrankový stav zlomil až ve 47. minutě Dalibor Doležal. Tygři sedm minut před koncem odskočili v přesilovce zásluhou Mykyty Haidy a vedení už nepustili! Domácí sice ještě korigovali na 2:1, Tigers už si ale výsledek pohlídali a i nadále zůstávají stoprocentní, tabulku vedou s 15ti body a výtečným skóre 34:7!

Dnes to nebyl typický mládežnický zápas. Celé dvě třetiny se do statistik zapisovaly pouze tresty, Hodonín jich posbíral pět, Tigers ještě o jedení více. Kvalitně však pracovaly oslabení a obrana obecně, branka celých 47. minut jednoduše nepadla. Šanci na čisté konto dlouho drželi oba brankáři, jak domácí Stašek tak zlínský Jakub Trnka.

Klíčovou branku vsítil dorostenecký lídr Dalibor Doležal, na nějž v přesilové hře navázal Haida. Jakub Trnka už pokukoval po nule, tu mu však sebral pět minut před koncem Matěj Pavolovič. Na vyrovnání už bylo, ale pozdě, Tigers byli připraveni natáhnout bodovou šňůru na pět zápasů v řadě a podařilo se! Tygři se vylepšili na 15 bodů a i nadále drží první flek před Prostějovem, který navíc dnes padl a zlínští tak mohou svému největšímu konkurentovi odskočit.

Další duel čeká dorost v sobotu, kdy Tigers zajíždějí do Uherského Brodu. Začíná se v 10:30.