1. kolo, 25. 11.

SHKM Hodonín - Tigers Zlín

2:12

SHKM HODONÍN: Stašek – Vícha, Korbel, Peterka, Turkovič, Běhůnek, Jagoš, Bárta – Krátký, Hloušek, Majíček, Čumba, Pavlovič, Kurka, Huňady, Procházka, Zalubil.

TIGERS ZLÍN: Trnka – Grebeníček, Valouch, Jünger, Vasyliev, Zámorský, Mozr – Vaněk, Mičkal, Pippal, Kaděra, Zaborskyi, Veselý, Fajkus, Doležal, Haida, Šlesinger, Vyorálek.

Branky a nahrávky: 48:12 Běhůnek (Procházka; 5/4), 55:10 Krátký (5/5) – 00:28 Doležal (Pippal; 5/5), 13:07 Zaborskyi (Haida; 5/5), 22:02 Haida (Mozr, Šlesinger; 5/4), 23:34 Vaněk (Vyorálek, Veselý; 5/5), 24:59 Doležal (Zámorský, Vasyliev; 5/5), 26:04 Vaněk (Veselý; 4/5), 31:24 Mozr (Zaborskyi, Haida; 5/4), 37:53 Doležal (Jünger; 4/5), 52:08 Pippal (Doležal; 5/5), 53:10 Vyorálek (5/5), 53:56 Zaborskyi (Vaněk, Veselý; 5/5), 57:35 Valouch (Veselý, Pippal; 5/5). Rozhodčí: Schenel – Bačák, Chramosta. Diváci: 73. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 2:12. Průběh utkání: 0:8, 1:8, 1:11, 2:11, 2:12.

První třetina ještě neukázala, že by se dnes mělo jednat o nějak divoký zápas. Po dvaceti osmi vteřinách sice otevřel skóre Dalibor Doležal, nicméně poté byl až někdy do třinácté minuty klid. Oba celky si vyzkoušely jak přesilovku, tak oslabení, jenomže prosadit se nedokázaly. Vedení pro Tygry navýšil v čase 13:07 Illia Zaborsky. Do sirény se Tigers ještě jednou bránili ve čtyřech, ale i tentokrát situaci ustáli a do kabin se tak šlo za příznivého stavu 2:0.

Hned na startu prostřední části hry si hosté ze Zlína pro změnu zahráli přesilovku a tentokrát už ji využili, gól zapsal Mykyta Haida. A situace byla za pár minut ještě příznivější, v rychlém sledu se prosadili Patrik Vaněk a Dalibor Doležal. Tygři byli k nezastavení, nepřibrzdilo je ani vlastní vyloučení, při kterém se prosadil Patrik Vaněk - 6:0! Netrvalo dlouho a vedení tentokrát z další přesilovky zvýšil Marek Mozr. Do sirény se ještě prosadil Dalibor Doležal, jenž celkově druhým zásahem při vlastním oslabení stylově završil hattrick!

Třetí třetina už byla vyrovnanou partií. Nejprve zapsal čestnou trefu svého týmu domácí Darek Běhůnek, na nějž však rychle odpověděli Nicolas Pippal a Albert Vyorálek, jenž tedy zapsal magický desátý gól. Ke kanonádě se ještě v téže minutě přidal Illia Zaborsky. V 55. minutě korigoval Karel Krátký, nicméně poslední slovo měli opět Tigers, když nějaké dvě a půl minutky před koncem dával na 12:2 Marek Valouch.

Dorostencům se tak vstup do druhé fáze Regionální Ligy Dorostu povedl náramně, Hodonínu nasypali hned dvanáct branek. Program nejstarší mládežnické kategorie pokračuje příští sobotu, na Tigers CREAM Arénu dorazí znojemští Orli. Začíná se těsně před polednem v 11:15.