HC Slezan Opava - Tigers Zlín

3:2

HC SLEZAN OPAVA: Špírek – Číž, Vítek, Řehulka, Duškevič, Richter, Kohut, Grigarčík – Lukáš, Frnka, Welke, Klapetek, Krvač, Vojkuvka, Hrdý, Glos, Dietrich, Hůlek.

TIGERS ZLÍN: Haronik – Valouch, Jünger, Vasyliev, Zámorský, Mozr – Vaněk, Mičkal, Pippal, Zaborskyi, Hampl, Fajkus, Doležal, Haida, Šlesinger, Vyorálek, Veselý.

Branky a nahrávky: 03:37 Welke (Hůlek, Krvač; 4/3), 25:33 Frnka (5/4), 29:49 Krvač (Kohut, Welke; 5/5) – 14:29 Vaněk (Hampl; 5/5), 59:14 Zaborskyi (Vyorálek, Šlesinger; 5/5). Rozhodčí: Šafarčík – Kopečný, Kroček. Diváci: 50. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Střely na branku: 3:2. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Start zápasu byl celkem divoký, už po třech minutách zvládli rozhodčí rozdat hned šest trestných minut. Nedlouho poté šla domácí Opava z přesilovky do vedení, trefil se Gustav Welke. Utkání pokračovalo v nastoleném trendu a padaly další tresty, tentokrát však početní výhodu využili pro změnu Tygři, vyrovnáno bylo zásluhou spolupráce nového dvorního nahrávače Josefa Hampla a skórujícího Patrika Vaňka - 1:1! Do sirény už se nic moc zajímavého neudálo, do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhé třetině Opava strhla zápas na svou stranu. Nejprve byl tedy za hrubost vyloučen Quido Zámorský, jeho trest potrestal Filip Frnka. Netrvalo dlouho a domácí šli do trháku, na 3:1 posunul skóre Ondřej Krvač. Tigers si pak zahráli ještě dvě přesilovky, nicméně prosadit se nedokázali.

Úvod poslední části hry si Tygři komplikovali především častými vyloučeními. Krizovým momentem bylo především oslabení 5 na 3, mladíci z Baťova města situaci sice ustáli, nicméně za deset minut zvládli ještě další dva tresty, opět spojené do formátu 5 na 3. V samém závěru sice ještě vykřesal naději Illia Zaborskyi, nicméně už bylo příliš pozdě - Tigers ztrátu už nedokázali smazat a padli 2:3.

Dorostenci tak poprvé od 15. října padli a celkem podruhé v sezoně se před některým ze soupeřů sklonili. Opava tak mladé Tygry přeskočila v tabulce a vystřídala je na prvním místě, které nyní drží s náskokem dvou bodů. Zpět do čela se dorostenci budou moci vrátit příští sobotu kdy doma vyzvou o důležité body svého tabulkového souseda Frýdek-Místek. Začíná se v 11:15.