10. kolo, 8. 1.

HC Frýdek-Místek - Tigers Zlín

1:2

HC FRÝDEK-MÍSTEK: Váňa – Urbačka, Krpec, Deseyve, Káňa, Papaj, Sak, Gebauer – Kanich, Piatkowski, Urbiš, Badžgoň, Bobok, Socha, Pšenica, Zhuk, Grzymek.

TIGERS ZLÍN: Trnka – Ševčík, Grebeníček, Valouch, Jünger, Vasyliev, Zámorský – Vaněk, Mičkal, Pravda, Pippal, Kaděra, Fajkus, Doležal, Haida, Hampl, Vyorálek, Veselý.

Branky a nahrávky: 20:15 Urbiš (Badžgoň, Bobok; 5/5) – 22:52 Vaněk (Haida; 5/4), 65:00 . Rozhodčí: Polášek – Piskoř, Frančiak. Diváci: 45. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 1:2. Průběh utkání: 1:0, 1:1.

Utkání skutečně moc ofenzivního vzruchu nenabízelo, v první třetině například jediným záznamem do oficiálního zápasu bylo vyloučení Dušana Ševčíka, které Tigers ubránili. Hostům ze Zlína nepomohla ani výpomoc z extraligy, na nule dnes zůstal Matěj Pravda, Dušan Ševčík i Josef Hampl.

Druhá třetina byla o trošku zajímavější, krátce po vhození úvodního buly poslal Frýdek do vedení Alann Urbiš. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, v přesilovce se prosadil Patrik Vaněk - 1:1. Do sirény už se rozdávaly pouze tresty, Tigers seděli na trestné dvakrát, domácí jednou, přičemž jsme viděli třeba i hru ve čtyřech, nicméně gól ani do jedné sítě nepadl.

Podobně tomu bylo i ve třetí třetině a prodloužení, došlo tak až na nájezdy, které rozsekl obránce Quido Zámorský - 1:2!

Druhý vzájemný zápas s Frýdkem - Místkem tak byl o řád náročnější než ten, který se sehrál v Tigers CREAM Aréně na začátku prosince (6:2), i tak ale mladíci z Baťova města zvládli soupeře udolat a zapisují čtvrtou výhru v řadě a i nadále drží první místo v tabulce. Další zápas čeká Tygry v pátek na ledě Hodonína, startuje se netypicky až večer v 19:15.