HC Uherský Brod - Tigers Zlín

2:9

HC UHERSKÝ BROD: (Smolčák)Chovanec – Rybníkář, Kutnar, Buráň, Marek, Omasta, Juřeník, Kreisl, Vanďurka, Krahula, Mikuška, Šimoník, Gajdůšek, Rachůnek, Hebelka, Šmerda.

TIGERS ZLÍN: Šiška – Soukup, Hudec, Sedlář, Dorničák – Vavruška, Sadílek, Pavlenko, Greguš, Taoujni, Miklík, Socha, Pšurný.

Branky a nahrávky: 07:46 Gajdůšek (Kutnar, Juřeník; 5/5), 47:08 Marek (5/5) – 05:21 Sadílek (Pšurný; 5/5), 09:20 Sadílek (Pšurný; 5/5), 15:00 Taoujni (5/5), 18:06 Pšurný (5/5), 23:08 Sadílek (Miklík; 5/5), 23:53 Vavruška (Dorničák, Greguš; 5/5), 49:00 Vavruška (Sadílek; 5/5), 51:40 Vavruška (Pšurný; 5/5), 55:13 Pšurný (Sadílek; 5/5). Rozhodčí: Kadlčík, Frelich. Diváci: 69. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Střely na branku: 2:9. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6, 2:6, 2:9.

Úvod zápasu Tygrům vyšel na jedničku, po pěti minutách totiž otevřel skóre David Sadílek! Relativně rychle pak sice vyrovnal Jakub Gajdůšek! Iniciativy se tak opět ujal David Sadílek, jenž strhl vedení zpět na tygří stranu - 1:2! Zlínští střelci si pak dali chvilku pauzu, aby v závěrečných pěti minutách mohli opět udeřit! Nejprve zvyšoval Elias Taouji, následně čtvrtou trefu přidal ještě Roman Benjamin Pšurný - 1:4. Zápas byl rozehrán skvěle, mladší žáci tak hned v úvodu ukázali v jaké jsou formě!

Na startu prostřední části hry dal svůj druhý gól v utkání David Sadílek, jenž završil hattrick a Tygři už vedli vskutku pohodlně. No, a situace byla ještě veselejší, když se v téže minutě trefil Sebastian Vavruška - 1:6. V následujících čtrnácti minutách už se neudálo nic, na další branky jsme si tak museli počkat až do třetí třetiny...

Ani v prvních deseti minutách závěrečné části hry se žádné gólové hody nekonaly, pouze Václav Marek upravoval na 2:6. Tigers nechtěli dopustit žádné drama, navíc jeden forward měl ještě políčeno na hattrick. V 50. minutě dal Sebastian Vavruška svůj druhý gól, načež minutu a čtyřicet vteřin poté už třetího zásahu skutečně dosáhl - 2:8! Hattrick byl na světě! Pět minut před koncem navíc jistil hostující výhru Roman Benjamin Pšurný, jenž upravil na 2:9.

Mladší žáci jsou tak skutečně k nezastavení a zapisují čtvrtou výhru v řadě, která pro ně znamená jistotu třetího místa v tabulce. Černí Vlci, kteří jsou druzí mají stejně bodů a navíc jeden odehraný zápas navíc, což znamená, že druhá příčka je skutečně blízko! A může být ještě blíže, když Tygři příští sobotu porazí (jinak suverénní) Brumov Bylnici. Úvodní buly je plánováno na 9:30.